Haber

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Şanlıurfa Vilayet Temsilcisi Dilşah Beyaz Öztürkmen, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında açıklamada bulundu.

Öztürkmen, KADEM tarafından Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü’nü de içeren haftada başlatılan kampanya hakkında bilgi verdi.

Kampanyanın temasının “ısrarlı takip” olduğunu aktaran Öztürkmen, ısrarlı takibin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’yla bu yıl hata kapsamına alındığı ve maddelerin, ısrarlı takip konusunda da mağdurun yanında olduğunu belirtti.

Öztürkmen, açıklamasında şunları kaydetti:

“KADEM, her yıl ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm dünyada varlığını sürdüren şiddete karşı hassaslığı artırmak maksadıyla kampanyalar düzenliyor. ‘Bir insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet, dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunu’ diyen KADEM, bayanların onurları ile yaşayabileceği adil bir dünya inşa etme amacına, hak savunuculuğu ve literatüre katkılarının yanı sıra toplumsal şuur oluşumuna yardımcı kampanyalarla ilerliyor.”

Öztürkmen, KADEM’in, önceki yıllarda “Sen Varsan Şiddete Yer Yok”, “Şiddete Göz Yumma”, “Şiddete Hakkın Yok”, “Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez” üzere kampanyalar düzenleyerek memleketler arası sıkıntıya dikkat çekildiğini hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu