Haber

Apartmandan ayakkabı çalan teyze-yeğen adliyede

Apartmandan ayakkabı çalan teyze-yeğen adliyede

BOLU – Bolu’da daha önce keşfettikleri bir apartman dairesinde el sallayarak ayakkabı çalan teyze ve yeğen, ona ihanet etti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.

Olay, 3 gün önce akşam saatlerinde Beşkavaklar Mahallesi 4510 Sokak Cebeci Apartmanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bahar Ç. ve halası Türkan Ç. Daha önce keşfettikleri bir apartmanın kapı kodunu tespit etti. Kapı kodunu öğrenen ve apartmanda kimseyi tanımayan iki kadın daha sonra apartmana girerek katları tek tek gezdi. Katları ziyaret eden hanımlar dışarıda gördükleri ayakkabılara gözlerini kısarak baktılar. Akşam saatlerinde rahatlıkla apartmana giren teyze ve yeğen, daha önce hayalini kurdukları ayakkabıları yanlarında getirdikleri çantalara koyarak, hiçbir şey olmamış gibi tekrar apartmandan ayrıldı.

Vatandaş şikayet etti

Apartman sakinleri, güvenlik kamerası görüntüleriyle Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine hata ihbarında bulundu. Kent merkezinde çalışma başlatan Türkan C. ve Bahar Ç., ayakkabı hırsızlarını kısa sürede yakaladı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan teyze ve yeğen adliyeye sevk edildi.

Kleptomanisi var

Öte yandan Bahar Ç. Ankara’da özel bir üniversitede okuyor ve ‘Kleptomania’ hastalığı var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu