Ekonomi

BOTAŞ’tan doğalgaz açıklaması: Eylül ayında fiyatlarda değişiklik yok

BOTAŞ, Eylül ayında elektrik üretimi amaçlı gazın satış fiyatında rastgele bir değişiklik olmadığını açıklamıştı. Sanayi kuruluşları ve konut abonelerine yönelik tarifelerde ise herhangi bir değişiklik yapılmadığını belirtti.

TARİFE SABİTTİR

Boru Sınırları ve Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde yayınlanan tarife tablosuna göre, eylül ayında geçerli olacak konut ve sanayi abonelerine yönelik tarife ile elektrik üretim tarifesi sabit kaldı. Buna göre BOTAŞ’ın eylül ayında konut tüketicilerine yönelik dağıtım şirketlerine uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

1. SEVİYE İÇİN 7 BİN 124 LİRA

Sanayi abonelerine yönelik tarife 1. seviye için 1000 metreküp doğalgaz için 7 bin 124 lira, 2. seviye için 9 bin 478 lira olarak belirlendi. Elektrik üretim tarifesinde ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı şu şekilde açıklandı: 10 bin lira. Doğalgaz fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanmaktadır.

“ÜLKEMİZDE EN DÜŞÜK DOĞALGAZ FİYATI UYGULANIYOR”

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, “Hanehalkı Enerji Fiyat Endeksi (HEPI) fiyatlarına göre ülkemizde Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı uygulanıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu