Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüreklere su serpecek yeni kararı açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmaniye’de depremzedeler için yürütülen çalışmalara ilişkin çok değerli açıklamalarda bulundu.

“1 YIL İÇİNDE KONUTLARI BİTİRECEĞİZ”

Kalıcı konutların yapılması için adımlar atmaya başladık. İnşallah 1 yıl içinde kalıcı konutlar yetiştireceğiz ve vatandaşlarımızı bu kalıcı konutlara yerleştireceğiz. Bize bir yıl vereceksiniz. 1 milyon 123 bina incelendi.

70 BİN KÖY EVİ

Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Şehirlerimizi tamamen yeniden inşa edeceğiz. Kalıcı konutları 1 yılda büyüteceğiz. Bir güzel haber de köylerde yaşayanların olması. Bir yıl içinde köylerimizi canlandırmayı hedefliyoruz.

Osmaniye’de 1361, Adana’da 701, Adıyaman’da 8 bin 21, Diyarbakır’da 2 bin 927, Elazığ’da 386 ve Hatay’da 14 bin 141 köy yapılacak.

Kahramanmaraş’ta 12 bin 135, Kilis’te 1002, Malatya’da 17 bin 990, Şanlıurfa’da 2 bin 54 ve Gaziantep’te 9 bin 130 köy evi yapılacak.

“TOKİ KONUTUNUN ÖNEMİNİ GÖRÜYORUZ”

Özellikle 17 Ağustos Marmara Depremi’nden sonra attığımız adımların ne kadar isabetli ve isabetli olduğunu test etme fırsatı bulduk. Adana’da biri diyor ki biz kentsel dönüşüme karşıyız. Kimdir bu CHP’li belediye başkanı? Kentsel dönüşüm olmazsa olmaz. Bize yeni fiyatlar ödetmeyin. Bu dönüşümü mutlaka yapmamız gerekiyor. Yataklarımızda huzur içinde uyuyabilmemiz için bunu yapmalıyız. TOKİ araçlarıyla gerçekleştirilen toplu konutların değerini gördük. Tek bir TOKİ evi yıkılmadı çok şükür. Çeşitli engellere rağmen kentsel dönüşüm yaptığımız yerlerdeki halkımız bize teşekkür ediyor. Bu başarıyı deprem bölgesinden başlayarak tüm ülkemize yaymayı hedefliyoruz.

“İHMAL EDENDEN HESAP İSTEYECEĞİZ”

Söz verdiğimiz gibi 1 yıl içinde deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza konutlarını teslim edeceğiz. Zemin artı 3 veya 4 katı geçmeyecektir. Kendine has mimarisi olan köylerimizde canlandırma çalışmalarını yürüteceğiz. Vatandaşlarımızdan bize 1 yıl izin vermelerini rica ediyorum. Lütfen devletle milletin arasını açmak isteyenlere prim vermeyin. Depremi bahane ederek Türkiye düşmanlığı yapanlara asla fırsat vermeyin. Sizi umutsuzluğa sürüklemelerine izin vermeyin. Daha önceki depremlerde, yangınlarda, sellerde hiçbir insanımızı aç, aç bırakmadıysak depremzedelerin yanında olacağız. Bir ihmal varsa hesabını sormak boynumuzun borcudur. Kimsenin gözüne bakmayacağız.

haber-darica.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu