Haber

Eskişehir’de esnaf oy kullanarak dükkanlarını açtı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda oy kullanmanın ardından Eskişehir’de çok sayıda esnaf, vatandaşların hizmetine sunmak için dükkanlarını açarak tezgahlarına gitti.

Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için bugün sandık başına gidiyor. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin ilk turda sonuçlanmasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yer alacak 600 milletvekili belli olurken, hiçbir adayın yüzde 50’den fazlasını alamaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tipe bırakıldı. oylar. Buna göre yeniden kurulan sandıklara gitmeyi ihmal etmeyen esnaf, oyunu kullandıktan sonra dükkânı devraldı. İkinci cins seçimlerin piyasayı bir miktar istikrarsızlaştırdığını söyleyen esnaflar, seçimin sonuçlanmasıyla birlikte işlerinin normale dönmesini beklediklerini ifade ettiler. İkincil tıbba katılımın yüksek olacağını düşünen işletme sahipleri, seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını dilediklerini belirtti.

“Seçimin ikinci tura kalması deprem bölgesine gelip gidenler için sorun olabilir”

Eskişehir’de aktar olarak çalışan Ali Atılkan, seçimi ikinci gence bırakmanın deprem bölgesine oy kullanmaya gidenlerde sorun oluşturabileceğini söyledi. İnsanların manevi olarak seçime kilitlendiğini ve bunun işi etkilediğini ifade eden Atılkan, “Sabahın erken saatlerinde oy kullandım. Ben de birinci basamakta sandığa gittim. Muhtemelen işler biraz zayıflayacak ama biz daha işimizin başındayız.Çoğunlukla her yer kapalı, alışverişin tadı yok.Ama kurallar gösteriyor ki, dükkân açmak şart. Yüzde 90 ile bu seçime katılım yüksek olacak çünkü insanlar oyunu kolay bir forma sokup çabuk çıkıyorlar. Ancak tercihin ikinci cinse bırakılması deprem bölgesine gelip gidenler için ıstırap olabiliyor. Mental olarak insanlar seçime kilitlenmiş, alışveriş yapmayın.” Ya da başka şeyler düşünmezler. Seçimden sonra ne olacak der gibi seçimi ve sonucu düşünürler. , milletin telaşı geçer. Alışkanlık unutulup rayına oturuncaya kadar bu olay bir süre daha devam eder. Kim ülkemiz için hayırlıysa gelsin.”

“Seçimin ikinci türe bırakılması piyasada bir miktar istikrarsızlığa neden oldu”

Eskişehir’de baharat işletmesi yapan Ali Turangil, ikinci tura seçimin piyasada istikrarsızlığa neden olduğunu söyledi. İkinci tura katılımın yüksek olacağını ve Türk halkının bu konuda hassas olduğunu düşünen Turangil, “Vatandaş olarak oyumuzu kullandık. Beklentimiz çok büyük olmasa da biz öyle düşünüyoruz” dedi. yine iş olur.Sonuçta biz Allah’ın rızkına inanıyoruz.Seçimin ikinci tipte olması piyasada biraz istikrarsızlığa neden oldu,insanlar seçime ve sonuca odaklandığı için kadro beklentisi var. İnşallah seçim bittikten sonra piyasa kendi yolunu bulur. Onun da katılacağına inanıyorum. Türk insanı bu konuda hassas. Ülkemiz için en hayırlısı neyse o olur inşallah” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu