Ekonomi

GoDaddy 1,75 milyar dolarlık kredi yeniden finansmanını tamamladı

TEMPE, Ariz. – Lider internet alan adı kayıt şirketi ve web barındırma şirketi GoDaddy Inc. (NYSE: GDDY), borç yapısının yeniden finansmanını başarıyla tamamladı. Bugün, GoDaddy’nin yan kuruluşları Go Daddy Operating Company, LLC ve GD Finance Co, LLC, mevcut Kredi Sözleşmelerindeki 15 Şubat 2017 tarihli Onuncu Değişikliği tamamladı.

Değişiklik, 2029 yılında vadesi dolacak 1.752 milyon $ tutarında yeni bir vadeli kredi dilimi getirmiştir. Bu Yeni Vadeli Krediler, mevcut B-5 Vadeli Kredilerin yeniden finanse edilmesi için kullanılmıştır. Yeni kredilerin geri ödeme planı yıllık %1,00 amortisman oranı içermekte olup, ilk ödeme 31 Mart 2024 tarihinde yapılacaktır.

Yeniden finansman koşullarının bir parçası olarak Uygulanabilir Marj, SOFR Kredileri için %2,00 ve ABR Kredileri için %1,00 olarak belirlenmiştir. Royal Bank of Canada, bu memorandumda İdari Temsilci, Teminat Temsilcisi, Swingline Borç Veren ve Akreditif İhraççısı olarak görev yaptı.

Dünya çapındaki girişimcilerin çevrimiçi varlıklarını başlatmalarını ve genişletmelerini destekleyen hizmetleriyle tanınan GoDaddy, web sitesi oluşturma, müşteri etkileşimi ve çevrimiçi ödeme işlemleri için çeşitli araçlar sunar. Şirket, kullanıcı dostu ürünleri ve 24 saat müşteri desteğiyle gurur duymaktadır.

Bu yazıda yer alan bilgiler GoDaddy Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

GoDaddy Inc. GDDY (NYSE:GDDY) borcunu yeniden finanse etmek için stratejik hamleler yaparken yatırımcıların şirketin mali sağlığına ve piyasa performansına bakması önemlidir. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre GoDaddy’nin piyasa değeri 15,28 milyar dolar ve 46,3 gibi yüksek bir F/K oranıyla işlem görüyor. Şirketin 2023 yılı 3. çeyreği itibarıyla son on iki aylık geliri %3,02 büyümeyle 4.193,7 milyon dolar oldu. Ayrıca brüt kar marjı %63,02 olarak gerçekleşti ve bu da GoDaddy’nin kârlılığı koruma becerisini yansıtıyor.

InvestingPro Tips, GoDaddy yönetiminin aktif olarak hisseleri geri satın aldığını vurguluyor, bu da şirketin geleceğine olan güveni gösteriyor. Ayrıca şirketin hissedar getirisinin yüksek olması, hissedar tazminatlarını artırma konusunda proaktif bir yaklaşıma sahip şirketler arayan yatırımcılar için cazip olabilir. Analistlerin GoDaddy’nin bu yıl kârlı olacağını öngördüğünü belirtmekte fayda var; bu da şirketin son on iki aydaki kârlı performansıyla paralellik gösteriyor.

Daha fazlasını öğrenmek isteyen yatırımcılar InvestingPro’da ek ipuçları bulabilir. InvestingPro aboneliği şimdi %50’ye varan indirimle özel bir Yeni Yıl indiriminde. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-guney.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu