Haber

İsrail Devlet Başkanı Herzog’dan ülkeyi karıştıran reform paketiyle ilgili hükümete çağrı: Derhal durdurun

İsrail Başbakanı Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin yargının yetkilerini kısıtlayan ve yargı atamalarında söz sahibi olmasını öngören “yargı reformu” 12 haftadır ülke genelinde protestolara neden olurken, Yönetmeliğin askıya alınması çağrısında bulunan Savunma Bakanı Gallant’ın görevden alınması halkı yeniden sokaklara çıkardı.

YANGIN YERİNE DÖNÜŞTÜ

Gallant’ı görevden alarak yargı düzenlemesinden geri adım atmayacağı mesajını veren Başbakan Netanyahu’ya tepki olarak başta Tel Aviv ve Batı Kudüs olmak üzere ülke genelinde hükümet karşıtı protestocular sokaklara döküldü. Polis göstericilere müdahale ederken, bazı noktalarda olaylar çıktı.

BAŞKAN HERZOG: ULUS DERİN BİR KAYGI BULUYOR

İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog, hükümete protestoları ateşleyen yargı reform sürecini derhal durdurma çağrısında bulundu. Herzog, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, İsrail halkının birliği için tartışmalı yargı reformu sürecinin derhal durdurulması çağrısında bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu akşam çok zor maçlar gördük. Başbakana, hükümet üyelerine, şirketlere ve koalisyon üyelerine sesleniyorum: Duygular zor ve acı. Tüm milleti derin bir endişe sarmış. Güvenlik, ekonomi. , toplum tehdit altında, tüm İsrail halkı.” Gözler üstünde. Bütün Yahudilerin gözleri üzerinizde. Tüm dünyanın gözü üzerinizde.

“YASAL SÜRECİ DURDURMAYA DAVET EDİYORUM”

İsrail halkının birliği adına, sorumluluk adına yasama sürecini derhal durdurmaya çağırıyorum. Koalisyon ve muhalefet gibi tüm grupların başkanlarını daha fazla gecikmeden ülke vatandaşlarını her şeyin üzerinde tutmaya ve sorumlu ve cesurca hareket etmeye çağırıyorum. Şimdi hadi! Bu siyasi bir an değil, bu bir liderlik ve sorumluluk anıdır.”

haber-mudanya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu