Haber

OMUZLARINA GETİRDİKLERİ HAYVANLARI SATARAK GELİRLERİNİ DEPREM MAĞDURLARINA BAĞIŞLADILAR

KARS’ın Arpaçay ilçesine bağlı Tomarlı köyünde yaşayanlar depremzedeler için koç, koyun ve keçi bağışında bulundu. Taşıdıkları hayvanları pazarda satarak elde ettikleri 163 bin lirayı, diğer yardımlardan oluşan 12 bin lirayı da depremzedelere ulaştırmak için AFAD’a bağışladı.

Kahramanmaraş’ta depremlerin yerle bir ettiği kentlerde yaşayan vatandaşlara destek için harekete geçen Kars’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki 500 nüfuslu Tomarlı köyünde kampanya başlatıldı. Küçükbaş hayvancılığın yoğun olduğu 130 hanelik köyde, gönüllü vatandaşlar 1 hayvan bağışladı. Vatandaşlar bağışlanan koç, koyun ve keçileri omuzlarında taşıyarak hayvan pazarına götürecek araçlara yükledi.

Yapılan görüşmeler sonunda köylülerin bağışladığı 71 küçükbaş hayvan bir tüccara satıldı. Köylüler satıştan elde ettikleri 163 bin lirayı depremzedelere ulaştırmak için AFAD’a bağışladı. Köylüler de kendi aralarında topladıkları 12 bin lirayı AFAD’a teslim etti.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Tomarlı köyü sakinlerinden Yücer Güler, “Bütün dualarımız onlar için. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, elimizden geldiğince destek olmak istedik. Herkes elinden geldiğince hayvan bağışında bulundu. Satıştan elde edilen geliri AFAD’a gönderdik. İnşallah deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına katkı sağlayacağız” söz konusu.

haber-sulakyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu