Haber

Üniversiteler online olacak mı? Üniversiteler uzaktan eğitime geçecek mi? Üniversitelerde son durum nedir?

Ülke genelinde eğitimle ilgili yapılan birçok açıklamanın ardından öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Türkiye’de tatili 13 Şubat’a kadar bir hafta daha uzatıyoruz. 20 Şubat itibarıyla 71 ilde eğitim başlayacak.” sözlerini kullandı. Tamam, Üniversiteler çevrimiçi olacak mı? Üniversiteler uzaktan eğitime geçecek mi? Üniversitelerde son durum nedir?

ÜNİVERSİTELER ONLINE OLACAK MI?

Ülke genelindeki tüm üniversitelerin açılışının süresiz olarak ertelendiği açıklandı. YÖK, “Tüm yükseköğretim kurumlarında bahar eğitim ve öğretim döneminin açılması ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir” ifadelerini kullandı. Buna göre uzaktan eğitim durumu şimdilik söz konusu değil. İkinci bir duyuruya kadar üniversitelerin ne zaman açılacağı bilinmiyor.

OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Türkiye’de okulların tatil edildiğini açıkladı. Bakan Özer, “Tüm Türkiye’deki mevcut iklim kurallarını dikkate alarak ve deprem bölgelerinde çok daha barışçıl çalışmalar kapsamında, süreçleri yönetmek adına bugünden itibaren tüm okullarımıza 13 Şubat’ta başlayacağız. Sadece deprem bölgesindeki illerde değil, çevre illerde de huzurlu bir şekilde. Bir haftalık tatil yapıyoruz” dedi.

ÜNİVERSİTELER UZAKTAN EĞİTİME GİDECEK Mİ?

Şimdiye kadar yapılan açıklamaların ortasında böyle bir telaffuz yok. Bu nedenle üniversitelerin uzaktan eğitime geçiş yapması söz konusu değil. Bu durum yapılacak ikinci açıklama ile netlik kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu