Haber

Zigana Kayak Merkezi’nde Karne Tatil Eğlencesi

– Zigana Kayak Merkezi karneli tatillerle doldu

Çocuklar sis ve kar ne olursa olsun doyasıya eğlendiler.

GÜMÜŞHANE – Okulların yarıyıl tatilinin ardından çocuklarıyla birlikte Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezi’ne akın eden aileler, dönemin gerginliğini attı.

Karnelerini aldıktan sonra Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki Zigana Dağı zirvesindeki kayak merkezine giden veliler, çocuklarıyla eğlenceli bir gün geçirdi. Sis ve kar yağışına rağmen eğlenmekten çekinmeyen çocukların çığlıkları Zigana Dağı’nı sararken, kayak öğrenmek isteyenler de pistlerden yararlandı.

Türkiye’nin ilk ve en değerli kayak merkezlerinden biri olan, tarihin her döneminde değerli ve güçlü bir geçit olan, 2.100 metre rakımlı Zigana Dağı geçidindeki Gümüşkayak Kayak Merkezi’nde sömestr tatili yoğun yaşanıyor.

Hem Gümüşhane’ye hem de Trabzon’a 45 dakika uzaklıkta olan ve Arap turistlerin de bulunduğu bölgede, kimisi kayak, kimisi kızakla gezerken, kimi vatandaşlar da kar motosikletiyle bölgede geziniyor.

Ziyaretçiler, yanan çoban ateşi etrafında ısınarak, zaman zaman çalınan müzik eşliğinde horon oynayarak eğlenceli bir gün geçirdi.

Kış aylarında sık sık Zigana Dağı’na gittiklerini kaydeden Mustafa Berat Ergin, “Kartopu oynuyoruz, kardan adam yapıyoruz, kızak yapıyoruz. Zigana’da çok kar yağıyor, bu yüzden burayı seviyorum. Kuzenim ve ailemle geldim. çok kalabalık bir gün. Karne tatili çok eğlenceli.” “Bu olay olduğu için herkes buraya geldi” dedi.

Zigana Dağı’nı çok sevdiğini belirten Elif Işık Ergin, “Burada günüm çok güzel. Kayak yapıyoruz, kardan adam ve kartopu oynuyoruz. Her şey çok güzel ve burası çok eğlenceli bir yer. Rapor olduğu için geldik. kart tatili. İnsanlar buraya tatil için gelip birçok stresten kurtulmak istiyor.” konuştu.

Gümüşhaneli sporcu Gamze Gül Boz ise, “Çok mutluyuz. Burada çok güzel kar var. Gümüşhane’ye yağmayan kar buraya yağıyor. Bugün burada çok eğlendik. Kayak yapıyorum ama bugün kızakla kaydım çünkü daha eğlenceli.”

5 yaşındaki Bekir Yiğit Altun, karne tatili için geldiği Zigana’da kızakla kaymanın çok eğlenceli olduğunu söyledi.

duragan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu