Haber

Avcılar’da CHP il merkezi öncülüğünde protesto

Belediye başkan adaylarının belirlenmesi gündemiyle düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu’nun ardından Parti Meclisi (PM) toplantısının devam ettiği CHP’de tartışma ve protestolar bitmiyor.

Başbakan toplantısı devam ederken Avcılar’da CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde bir hareketlilik yaşandı.

Parti yönetiminin mevcut Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin yerine Utku Caner Çaykara’yı aday göstereceği iddiası üzerine toplanan grup, duruma tepki gösterdi.

Çeşitli sloganların atılmasının ardından grup adına açıklama yapan Aslan Uzun, Turan Hançerli’nin Avcılar’da yeniden aday olmasını istediklerini söyledi.

Uzun, ilçeye ithal başkan istemediklerini belirterek, “Avcılar’da 40 yıllık imar sorununu Turan Hançerli çözdü. Turan liderimizi mutlaka geri istiyoruz. Turan lideri olmadan Avcılar kazanılmaz, Turan olamaz.” Avcılar’sız lider.”

‘HANÇERLİ 10,5 MİLYON ENGELLİYİ TEMSİL EDİYOR’

Türkiye Engelliler Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, şunları söyledi: “Ülkemizde demokrasiyi, laikliği, hak ve adaleti savunan Cumhuriyet Halk Partisi, ülke nüfusunun yüzde 13’ünü ve engellileri temsil eden bir belediye başkanını bünyesinde barındıramıyorsa, o halde bana göre Cumhuriyet Halk Partisi’nde adalet yoktur, vicdan yoktur.” “Bu aynı zamanda engellilere saygısının olmadığını da gösteriyor. CHP, Turan Hançerli hakkında yanlış bir karar verirse ülkede yaşayan 10,5 milyon engelliye büyük bir saygısızlık yapıldığını düşünürüz. Cumhuriyet Halkından talep ediyoruz. Haktan, hukuktan, adaletten yana olan parti sözünün arkasındadır.”

Tokat Zile Dernekler Federasyonu Başkanı İsmail Bektaş da Avcılar’da yaşayan herkesin Turan Hançerli’nin aday olmasını istediğini belirterek, “Önderimiz Turan çalışkan bir belediye başkanıdır. Biz kesinlikle onun arkasındayız.” Şu şekilde konuştu:

Partililer de CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’e tepki göstererek, “Özgür Çelik istifa” sloganı attı.

(HABER MERKEZİ)

habertonya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu