Haber

Barış Karadeniz: “Kpss Türkiye 2.’si olan gencimiz bu ülkede mülakatta bile elendi, işsiz konumunda”

MUSTAFA USTASI

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Şu anda 4,5 milyona yakın gencimiz iş arıyor. Bu işsizlik ülkemizin kalbine girdi. KPSS’de Türkiye 2.’si olan gencimiz bile elendi. mülakata girdi ve işsiz.”

Barış Karadeniz, bugün ANKA Haberler Ajansına yaptığı açıklamada, Türkiye’nin uyuşturucu konusunda ülkeler arasında geçiş noktası konumunda olduğunu belirtti. Karadeniz, “İlk yapmamız gereken gençlerimizi bu bataklıktan kurtarmak ve aydınlık bir geleceğin önünü açmak. İlk yapacağımız şeylerden biri Türkiye’yi bundan kurtarmak. Türkiye bunu yapacak bir ülke değil. birileri zengin olsun, uyuşturucu baronları zengin olsun diye gençlerimizi feda edin.” dedi. Karadeniz dedi ki:

“TÜM MÜCADELELERİ YAPACAĞIMIZI BELİRTMEK İSTİYORUM”

“Türkiye şu anda uluslararası bir geçiş noktası konumunda. Gençlerimiz uyuşturucu bataklığında. Önce her şeyi bırakıp gençlerimizi uyuşturucudan kurtarmamız gerekiyor. Cüce fidanlarımız, küçücük çocuklarımız uyuşturucu bataklığına girdi. … Şu anda hayatlarından, muhtemelen gelecekteki hayatlarından vazgeçmeleri gerekiyor.” Bu bataklıktan çıkmaya çalışıyorlar. Öncelikle yapmamız gereken gençlerimizi bu bataklıktan kurtarmak ve aydınlık bir geleceğin önünü açmaktır. İlk yapacağımız şeylerden biri Türkiye’yi bundan kurtarmak olacaktır. Birileri zengin, uyuşturucu baronları zengin olsun diye Türkiye gençlerimizi feda edecek. Bu bir ülke değil. Gençlerimiz bizim için çok değerli. Değerli gençlerimiz var. Onlar bizim geleceğimiz. Onlara her türlü imkanı sağlamak için mücadelemiz devam edecek. 14 Mayıs’ta iktidara geleceğiz. 15 Mayıs’ta bu gençleri uyuşturucudan kurtarmak için her türlü çabayı göstereceğiz. Ben belirtmek istiyorum.

“TÜRKİYE 2.’Sİ OLAN GENÇLERİMİZ BİLE İŞSİZ”

Türkiye’de üniversite bitiren, hatta yeniden üniversiteye giren, hatta üç üniversite bitiren çocuklarımız işsiz. Şu anda yaklaşık 4 buçuk milyon genç iş arıyor. Bu işsizlik ülkemizin can damarına girmiştir. KPSS’de Türkiye ikincisi olan gencimiz bile bu ülkede mülakatta elenmiş, işsiz kalmış durumda. Bu bahis hakkında söylenecek çok şey var. Dün bir vatandaşımız aradı. Hastalarımızı imzalı olarak hastaneden çıkarmak istiyorlar” dedi. Sonra araştırma yaptık. Nöroloğumuz istifa etti. ‘Şu anda doktorumuz yok’, servisteki arkadaşlarımız ‘ya başkasıyla git yoksa seni imzayla çıkaracağız’ dediler. 21. yüzyılda Sinop’a bu kadar acı çektirmek bence Sinop’a yapılan en büyük haksızlıktır. Bu insanlar neden her gece bizi arıyor? Ağır bakımda yer olmadığı için başka illere mi gitmek zorunda kalıyor? Bu kişilerin atama tarihleri ​​neden 3 ay erteleniyor? ‘Şehir hastaneleri yaptık’ diyorlar. Sinop’ta bu kadar hassas bir konuda bu vatandaşların mağdur edilmesini kabul etmiyorum.

“SİNOP’TA NÜKLEER SANTRAL KURULMASINI İSTEMİYORUZ”

14 Mayıs’tan sonra veya öncesinde nükleer santralle ilgili düşüncelerimizi zaten bildirmiştik. Sinop’a nükleer santral kurulmasını istemiyoruz. Biz karşıyız. Tüm Sinoplular, tüm hemşehrilerim bu konuda açık ve nettir. Türkiye’nin başka hiçbir yerinde olmayacağı gibi Sinop’a nükleer santral kurulması konusundaki tavrımız nettir.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu