Ekonomi

Dubai’nin DFSA’sı, ABD düzenleyici ortamıyla çelişerek Ripple’ın XRP’sini onayladı

Dalgalanma ‘nin dijital varlığı XRP, Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nin (DIFC) sanal varlık rejimi kapsamında 2 Kasım 2023’te Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA) tarafından onaylandı. Bu onay, yasal ve düzenleyici netlik sağlayarak verimli küresel değer alışverişini kolaylaştırır. Bu hamleyle XRP, DFSA’nın portföyüne girdi. Bitcoin, EthereumVe Litecoin katılarak, harici uygulamalara izin verildiğinden beri onaylanan ilk sanal varlık oldu. Bu onay, DIFC’deki kurumların XRP’yi faaliyetlerine dahil etmelerine olanak tanıyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Dubai’nin sanal varlıklara yönelik yenilikçi yaklaşımını övdü ve Ripple’ın Dubai’deki varlığını güçlendirmeye kararlı olduğunu belirtti. Ayrıca kriptonun tüm potansiyelinden yararlanmak için düzenleyicilerle işbirliği yapma niyetini de dile getirdi. Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, DFSA’nın Dubai’nin girişimciler için çekiciliğini artıran açık yönergelerini alkışladı.

Dubai’nin ilerici duruşunun aksine, ABD dijital varlık alanı, SEC’in uygulama yerine düzenlemeye yaklaşımı nedeniyle engellendi. SEC Başkanı Gary Gensler kripto karşıtı açıklamalarına devam ediyor. DFSA’nın onayıyla aynı gün XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile artan gerilimin ortasında %0,44’lük küçük bir kayıpla 0,6058 dolardan kapandı.

Fiyat hareketi açısından XRP, 50 günlük ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA’lar) üzerinde kaldı. XRP Perşembe gününün en yüksek seviyesi olan 0,6268 doları temizlerse boğalar 0,6354 dolarlık direnç seviyesini hedefleyebilir. Öte yandan, 0,5835 dolarlık destek seviyesinin altına bir kırılma, 0,5470 dolarlık destek seviyesinin test edilmesine yol açabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-sile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu