Haber

Erdoğan’ın Hamas yorumu İsrail’i destekleyen İtalya’yı rahatsız etti: Bu sözler vahim, Türk büyükelçisini çağıracağız

Hamas’ın 7 Ekim sabahı başlattığı Mescid-i Aksa Baskını operasyonuna yanıt veren İsrail, 19 gündür Gazze’yi bombalıyor. Partisinin grup toplantısında bölgedeki gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çekici ifadeler kullandı. Hamas’ın terör örgütü olmadığını belirten Erdoğan, “Hamas, topraklarını ve vatandaşlarını korumak için mücadele eden bir özgürlükçü ve mücahit gruptur.”

ERDOĞAN’IN HAMAS AÇIKLAMASI İTALYA’YI RAHAT ETTİ

Erdoğan’ın Hamas’ın Batı karşıtlığını ifade eden açıklaması İsrail’i destekleyen ülkeleri de rahatsız etti. İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini “ciddi” bulduğunu belirterek, “Bu sözler vahim ve iğrenç. Dışişleri Bakanı Antonio Tajani’den Türk büyükelçisini aramasını isteyeceğim.” Konunun muhatabı İsrail sessizliğini korurken, ilk tepki verenin İtalya olması dikkat çekti.

ERDOĞAN MI SÖYLEDİ?

Bugün AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Filistin davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Hamas terör örgütü değil, topraklarını ve vatanını korumak için mücadele eden bir özgürlük ve mücahit grubudur. Hayat, Netanyahu denen bu adamın elini sıktım. Niyetimiz iyiydi, suiistimal edildi.” “İsrail’e gitme projemiz vardı, iptal ettik, gitmeyeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu