Haber

İsrail muhalefetine göre Netanyahu, siyasi kariyeri nedeniyle mahkumların hayatını göz ardı ediyor

The Times of Israel gazetesinin haberine göre partisinin haftalık toplantısında konuşan Michaeli, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları Netanyahu’nun yönettiğini söyledi. “Amaçları Hamas hükümetini devirmek ve rehineleri eve getirmekti.”Şeklindeki sözlerini bana hatırlattı.

“NETANYAHU BAŞARISIZ OLDU”

Michaeli, “101 gün geçti ve gerçeği söylemek gerekiyor: Netanyahu başarısız oldu. Hedeflerin hiçbirine ulaşılamadı.”sözlerini kullandı.

“REHİNLERİN İADE EDİLMESİ NETANYAHU İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL”

Esirleri geri getirmek için “Düşmanlıkların sona ermesini içeren bir anlaşma”Bunun gerekli olduğunu kaydeden Michaeli, şunları söyledi: “Düşmanlıkların sona ermesi Netanyahu yönetiminin devamını tehlikeye atıyor. Koalisyonu savaşı sürdürmek istiyor ve onlar için rehinelerin iadesi daha az önemli.”dedi.

Michaeli,” “Netanyahu kendisini ve hükümetini korumak için rehineleri tehlikeye attı.”Ve “İsrail güvenliğinden vazgeçti”söylenmiş.

Michaeli, 13 Aralık’ta sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “(Netanyahu’nun) eylemleri yalnızca İsrail’in güvenliğini tehlikeye atıyor. Yalnızca siyasi analiz İsrail’in güvenliğini ve barışını garanti edebilir ve bu nedenle bu hükümetin derhal gitmesi gerekiyor.”değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: TRT HABER

menemenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu