Haber

Kaşkaldere Kavşağı’ndaki ek köprünün kirişleri

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Kaşkaldere (95 Konut) D-100 Altı Kavşak ve Bağlantı Yolu çalışmaları kapsamında, Kaşkaldere (95 Konut) önünden geçen güney yan yola (İstiklal Caddesi) doğrudan erişim için inşa edilen yeni yol üzerindeki köprü kirişi, Eski İl Emniyet Müdürlüğü Kiraz kavşağına D-100 yüklemeleri yapıldı. 20 kirişin monte edildiği köprü ile Kiraz kavşağına (Cahit Zarifoğlu Caddesi) ve güney yan yoldan İstanbul istikametine kesintisiz erişim sağlanacak. İzmit-İstanbul yönünden döner kavşağa D-100 ile aynı yüksekliğe yükseltilmiş, 40 metre uzunluğunda ve 8,5 metre genişliğinde iki açıklıklı ek köprü ile bağlanacaktır.

FORE KAZIKLAR VE TABAN GÜÇLENDİRME

Yoğun araç akışının olduğu Derince ve Körfez ilçeleri sınırında yer alan bölgede kolay ve konforlu ulaşımın yanı sıra trafik de hızlanacak. Çalışmalar kapsamında toplam 6 bin 100 metre derinliğe kadar 396 adet fore kazık çakıldı. Fore kazıkların yanı sıra tabanı güçlendirmek amacıyla toplam 20 bin metre derinliğe 1.530 adet DSM uygulandı. Uygulanan tabanın güzelleştirilmesi ve güçlendirilmesi kapsamında 13 metre derinliğe kadar sütunlar oluşturuldu.

DÖVÜŞ, YENİ MERKEZ VE ÇİFT YOL

Kaşkaldere Kavşağı altındaki mevcut menfez genişletilerek 326 metrelik yeni menfez yapıldı. İstiklal Caddesi’ni takip ederek Burcu Caddesi’nden Kaşkaldere Mesire Alanı’nın batı yakasından Bayır ve Rüzgarlı Sokak güzergahını takip ederek Yaşar Doğu ile Elveda Caddesi’nin kesiştiği kavşaktaki dönel kavşağa kadar 1.000 metre uzunluğunda 2×2 yeni yol yapılacak. Körfez ve Derince ilçeleri sınırındaki Kaşkaldere kavşağında araç kesişme noktalarında sinyal fazının düşürülmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla elmas kavşak yapılacak.

balahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu