Haber

Samsunspor ve Türk Kızılayı, kazada hayatını kaybedenler anısına kan bağışı kampanyası düzenledi.

SAMSUNSPOR ve Türk Kızılayı, 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasman maçına giderken konvoyu taşıyan otobüsün geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybedenler anısına kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışında bulunan taraftarlar da kan bağışında bulundu. forma, Süper Lig bileti, eşarp ve indirim çekleri hediye edildi.

Kazanın 35’inci yılında ‘Bu Kan Seni Unutur mu?’ Samsunspor ve Türk Kızılayı iş birliğiyle. kampanya düzenlendi. Kampanya kapsamında kan bağışında bulunan taraftarlara Samsunspor forması, Süper Lig’deki Antalyaspor maçı bileti, atkı ve indirim kuponları dağıtıldı. Taraftarlar kan bağışı kampanyasına katılmak için Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışında bulundu. Kızılay Kan Bağış İstasyonu’ndaki programa Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fazlıhan Carus ve taraftarlar katıldı.

Programda konuşan Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, bu kampanyayı her yıl düzenlediklerini belirtti. Yıldırım, “20 Ocak, Samsun ve Samsunspor için çok anlamlı bir tarih. 35 yıldır devam eden bir acı var. Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Kampanya kapsamında; Kan bağışında bulunanlara Samsunspor forması, atkı, maç bileti ve indirim kuponu hediye ediyoruz.” .

Samsunspor taraftarlarının Kızılay’a destek vereceğini belirten Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi Fazlıhan Carus, “Kana nerede, ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli değil. Böyle anlamlı bir günde Samsunspor taraftarlarının da Kızılay’a destek vereceğini biliyoruz. Her yıl, Bu projeye çeşitli hediye ve bağışlarla destek veriyoruz.” “Çeşitli düzenlemelerle destekliyoruz. Kan ihtiyacının kutsal olduğunu bildiğimiz için bu iş birliğini gerçekleştiriyoruz” dedi.

etimesguthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu