Haber

Togg’da ilk araç bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edilecek

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin yerli otomobili Togg T10X’i sipariş etme hakkını kazanan orijinal ve yedek kazananlar için çekiliş yapıldı. Ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişiden şanslı olanlar belli oldu. Çekiliş sonuçları Togg’un resmi internet sitesinde açıklandı.

“ANADOLU” RENGİ TESLİM EDİLECEK

Toggs almaya hak kazanan 20 bin talihliye 2023 yılında teslimat yapılacak. Yerli otomobilin ilk teslimatı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 16.00’da başlaması planlanan törenle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a takdim edilecek araç, “Anadolu” renginde olacak. Beştepe’de düzenlenecek törenle iki araç daha teslim edilecek. Bunlardan biri Erdoğan ailesi tarafından kullanılacak, obur Cumhurbaşkanlığı’na tahsis edilecek. Cumhurbaşkanlığına teslim edilecek aracın rengi “Gemlik” olacak. İkinci teslimat ise ileride Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e yapılacak.

20 BİN KİŞİLİK YEDEK LİSTE VAR

Öte yandan çekiliş sonucunda 20 bin şanslı kullanıcının yanı sıra 20 bin kişilik yedek liste de belirlendi. 2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptal olması durumunda yedek listedeki kullanıcılar aktif hale getirilecektir. Ancak 2023 teslimatları için yedek listesinden asıl listeye geçemeyenler, 2024 Ocak ayı prestijiyle belirlenecek yeni paketler ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X siparişi verebilecek. Haziran 2024’e kadar akıllı cihazlarında rastgele bir çekilişe girmeden.

battalgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu