Haber

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Erzincan’da siyanür liç kazık çökmesinin meydana geldiği maden sahasına girmesine izin verilmedi.

Erzincan’da siyanür liç kazığı çökmesinin meydana geldiği maden alanına girmek isteyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın jandarma tarafından içeri girmesine izin verilmedi. Girişi engellenen Özdağ, “CHP ve YRP yetkilileri içeride. Bizi içeri almıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Özdağ ve ekibi özel kıyafet ve özel maskelerle madene gitti. Ancak jandarma ekipleri grubun boş alana geçmesine izin vermedi.

Özdağ daha sonra sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

“Evet, siyanürle ilgili gerçek şu. İliç’teki madende çökmenin olduğu bölgeye gidenler bizim taktığımız maskeyi ve benzeri bir koruyucu giysiyi takıyordu. Ancak bu alanın dışında takmıyorlar ve takmıyorlar. maskesiz dolaşıyorum, “Peki, acı badem kokusu duymuyor musun?” diye sorduğumda, “Zaten alıyoruz” diyorlar, Rus ruleti daha az tehlikeli.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ bölgeye giderek jandarmayı karşısında buldu. Alana girişi engellenen ve içeri alınmayan Zafer Partisi lideri, “CHP ve YRP yetkilileri içeride. Bizi içeri almıyorlar.”

“ELBİSELERİMİZ VE MASKELERİMİZ PROVOKASYON OLARAK BELİRTİLDİ”

Siyanür liç yığınının çökmesi üzerine bölgeye geldiklerini ve madene yaklaştıklarında “acı badem” kokusu aldıklarını söyleyen Özdağ, maske ve elbiseleri taktıktan sonra jandarmanın elbise ve maskeleri provokasyon olarak tanımladığını iddia etti. .

“HAZİRAN 2022’DE TAHMİN ETTİĞİMİZ SIZINTI OLDU”

İçeri alınmayan Ümit Özdağ, 2021 yılı sonu ve 2022 yılı başında iki Zafer Partisi heyetinin İliç’e geldiğini ve tehlikenin büyük olduğunu söyleyerek haklarında dava açıldığını belirtti. Fırat Nehri’ne siyanür sızıntısı ihtimaline dikkat çeken Özdağ, sızıntının Haziran 2022’de gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini kaydederek, madenin kapatılıp kısa bir süre sonra tekrar açıldığını belirtti.

mutki-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu