Haber

Büyükşehir’in gübre desteği çiftçilerin yüzünü güldürdü

Büyükşehir tarafından sağlanan %50 hibeli 2.000 ton organomineral gübrenin 7.000 çiftçiye dağıtımı tamamlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin gelir düzeyinin artırılması amacıyla hayata geçirdiği, değeri yüksek eser yetiştirmeye teşvik ettiği “2023 Tarımsal Gübre Destekleme Projesi” doğrultusunda 7 bin çiftçiye gübre takviyesi yaptı. tarımsal gelişme. Yüzde 50 hibe ile 2 bin ton organomineral gübre takviyesinden yararlanan çiftçilerin yüzü gülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, hayata geçirdiği Türkiye’ye örnek projelerle Kocaeli’de bir karış ekil kalmasın diye çiftçiye her türlü katkıyı sağlayarak her zaman yanlarında.

 

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİSİ TARAFINDAN

Başta Tıbbi ve Aromatik Bitki Islah Projesi (TABİP), mazot, gübre, meyve fidanları, arı yemi ve ekipmanları, yem bitkisi tohumları, modern sera serası ve sera naylonu olmak üzere birçok projeyle üreticilerin yanında olan Büyükşehir, bu yıl da her yıl. ayrıca bir gübre tabanı verdi. İl genelinde 7 bin çiftçiye yaklaşık 25 milyon lira değerinde yüzde 50 hibeli 2 bin ton gübre dağıtımı tamamlandı.

 

Bu yıl 80 bin dekar tarım arazisi desteklendi

Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen proje doğrultusunda bu yıl il genelinde 80 bin dekar tarım arazisi özellikle meyve yetiştiricileri için gübre ilavesi ile desteklenecek. fındık, ceviz, kiraz, armut ve ayva.

 

ÜRETİCİLER TEMELDEN MEMNUN

Gübre takviyesine yoğun ilgi gösteren çiftçiler, Büyükşehir’in katkıları devam ettiği sürece üretmeye devam edeceklerini belirterek, kendilerine bu imkanı sağladığı için Önder Büyükakın’a teşekkür etti.

 

Yapımcı Bekir Yener:

“Gübre almaya geldim. Destekten çok memnunuz. Destekledikleri sürece daha fazla takım biçeriz. 73 yaşındayım, kendimi bildim bileli çiftçilik yapıyorum. Bu desteği verenlere çok teşekkür ederim. Başkanımızdan Allah razı olsun.”

 

Çiftçi Ömer Fakir:

“Başkanımız Tahir’den çok memnunuz. Geldiği günden beri çiftçiye destek oluyor. Daha önce mazot ve gübre de almıştım. Başkanımızdan Allah razı olsun. Sadece çiftçiye değil, köyümüze de birçok hizmetleri var. Bu bizim için çok büyük bir destek ve avantaj.”

 

“70 YAŞINDAYIM, HİÇ BÖYLE HİZMET GÖRMEDİM”

 

İsmail Öztürk

“Çiftçi olarak sıkıştığımda, Kocaeli Büyükşehir’e gittiğimde, başım sıkıştığında beni kapıdan çevirmeyeceklerini biliyorum. Hastalandığımda, hastanedeyken, çorba içecek param olmadığında Büyükşehir’e gidersem bana yardımcı olacaklarına inanıyorum. Ambulans, gönderiyorlar. Gübre, tohum, mazot veriyorlar. 70 yaşındayım, böyle bir hizmet görmedim, böyle bir hizmet görmedim. Bugün kimse acı çekmiyor. Bu ne büyük bir zevk. Bize bu fırsatı verenlerden Allah razı olsun.”

 

İsmail Kaya:

“Yıllardır baba mesleği olarak çiftçilik yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz Allah’ın izniyle bize böyle bir imkan sağladı. Hem mazot hem de gübre desteğinden dolayı mutlu olduk. Daha fazla ekip daha fazla ürün alabilir. Allah Tahir Başkanımızdan razı olsun.”

 

mehmet kurt

”Gübreler kaliteli. Bahçemize attığımızda verimli ürünler elde ediyoruz. Daha iyi meyve yetiştiriyoruz. Daha önce yakıt aldım. Tarlalarımıza, bahçelerimize giderken hala o mazotu kullanıyoruz. Armut, erik, kiraz, hurma gibi bahçelerimiz var. Büyükşehir’e teşekkür ederim.”

 

Kerim Avcı:

“7 dönüm arazim var. Tarıma katkı sağlamak için çiftçilik yapıyorum. Belediyeye teşekkür ederiz. Allah devletimizi korusun. Umarız çok keyifli bir gün geçirirsiniz. Tahir Büyükakın Önderimiz her zaman çiftçinin yanındadır. Mazot, gübre, tohum konusunda her türlü desteği sağlar. Üstelik ayağımıza getiriyorlar. Harika servis. Olsunlar, var olsunlar.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kalkanderehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu